Skajboty – najpiękniejszy przystanek w Polsce

by Magdalena
1 komentarzy

Skajboty to mała wieś niedaleko Olsztyna 🙂 Wyróżnia ją najpiękniejszy przystanek w Polsce! Udekorowany i urządzony niczym mieszkanie, zmienia się z każdą porą roku! Pomysł to cudowna inicjatywa mieszkańców, którym nie można odmówić kreatywności :)️ Małym nakładem pracy i finansów stworzyli unikalne miejsce na mapie Polski <3

Skajboty – Lokalizacja

Wieś Skajboty zlokalizowana jest w województwie warmińsko-mazurskim, zaledwie 13 km od Olsztyna. Do przystanku docieramy bez problemu, nie sposób go przeoczyć 🙂 Poniżej mapka pomocnicza, która ułatwi Wam dojazd. Inną okoliczną atrakcją w Skajbotach, o której warto wspomnieć – jest Warmińska Winnica, w której można podziwiać proces produkcji wina i brać w nim czynny udział!

Przystanek w Skajbotach

Stylizowany na prawdziwą, wiejską kuchnię, swoim wnętrzem wyróżnia się na tle wszystkich innych przystanków, które do tej pory znaliśmy. Znajdziemy tam stolik, krzesło, ławki, obrazy, malowane okno i zegar, tablicę informacyjną oraz dywan. Tylko pieca kaflowego brak 🙂 Wyjątkowe w przystanku jest to, że jego wygląd zmienia się wraz z porami roku.

Inicjatorką i pomysłodawczynią metamorfozy była Pani Ewa, która zainspirowała swoją nastoletnią wówczas córkę i jej znajomych ze szkoły plastycznej, do pomalowania przystanku. Gdy dzieło zostało ukończone, dekoracyjny przystanek został wyposażony w meble. Od tamtej pory mieszkańcy Skajbot dbają o niego i z każdą porą roku nieznacznie go modyfikują. Jest to niewątpliwie wizytówka wsi, która każdego roku przyciąga wielu przyjezdnych i turystów.

Bardzo ciekawe miejsce, o które warto zahaczyć po drodze na Mazury 🙂 Co więcej, prowadzi do niego bardzo malownicza droga! Znacie podobne ciekawe lub nietypowe miejsca w Polsce, które warto odwiedzić? Koniecznie napiszcie w komentarzu 🙂

Zobaczcie także inne propozycje, które dla Was przygotowałam:

1 komentarzy

Zobacz także

1 komentarzy

Ogrodolandia 10 listopada 2020 - 15:26

O ! Faktycznie, coś niespotykanego! 🙂 Warto wiedzieć, że są takie wyjątkowe miejsca.

Odpowiedz

Zostaw komentarz