Baseny odkryte w Warszawie i okolicach + adresy

by Magdalena
0 komentarzy

Fala upałów dotarła wreszcie do Polski! Gdzie w Warszawie i okolicach możemy się ochłodzić nad wodą? Przed Wami lista odkrytych basenów pod chmurką, w których można poczuć się jak na wakacjach!

PS W wielu miejscach honorowane są karty sportowe, które uprawniają do bezpłatnego wejścia. Polecam sprawdzić na stronie 🙂

1. ODKRYTY BASEN W PARKU SZCZĘŚLIWICKIM

Adres: ul. Usypiskowa 18, 02-386 Warszawa (Ochota)

Ośrodek wodny w parku Szczęśliwickim zlokalizowany jest w jednym z najładniejszych parków w Warszawie. Znajdziecie tam basen sportowy (25,04 m x 12,52 m), basen rekreacyjny z hydromasażem (28,37 m x 12,52 m) i niewielki brodzik dla dzieci o głębokości 0,35 m. Ponadto do jednego z basenów przylega zjeżdżalnia rurowa o długości 46,40 m. Plaże na miejscu są trawiaste i brukowane. Na terenie obiektu znajduje się także zaplecze szatniowo-sanitarne, kawiarnia oraz dwa boiska.

 • Ceny biletów: Normalny bilet kosztuje 26,5 zł, ulgowy 13,5 zł. Z Kartą Warszawiaka bilet normalny to koszt 21,2 zł, natomiast ulgowy 10,8 zł. Ceny rodzinnych biletów zaczynają się od 47 zł. Dzieci do lat 4 pod opieką rodzica wchodzą bezpłatnie.
 • Godziny otwarcia: 9.00 – 19.00 (od połowy czerwca do końca sierpnia)
 • Strona www: OSiR Ochota

2. ODKRYTY BASEN W OŚRODKU MOCZYDŁO

Adres: ul. Górczewska 69/73, 01-401 Warszawa (Wola)

To basen do którego mam największych sentyment, ponieważ w dzieciństwie często chodziłam tam z Mamą i siostrą 🙂

Po dwóch latach remontu, największy kompleks basenów okrytych w stolicy znowu jest otwarty! W ośrodku na Moczydle pojawiło się wiele nowych i ciekawych atrakcji m.in. siatka wspinaczkowa, tor przeszkód, nowe zjeżdżalnie („Kamikadze” – długość 17,4 m, „Multislide” – 3 tory o długości 14,5 m oraz „Anakonda” – długość 57,5 m) oraz wave ball – kula służąca do wytwarzania sztucznych fal. W miejscu starego basenu rekreacyjnego utworzona została sztuczna plaża, zrobiona z syntetycznej nawierzchni EPDM, z nieckami basenowymi ze stali nierdzewnej. Obok basenu rekreacyjnego pojawił się także brodzik oraz strefa placu wodnego dla dzieci. W letnie weekendy na odwiedzających czeka moc atrakcji!

 • Ceny biletów: Normalny bilet całodzienny kosztuje 40 zł, normalny z Kartą Warszawiaka 32 zł, natomiast ulgowy 25 zł, ulgowy z Kartą Młodego Warszawiaka 20 zł. Dzieci do lat 4 wchodzą bezpłatnie. Najlepiej kupić bilet online przez stronę.
 • Godziny otwarcia: 9.00 – 19.00 (od połowy czerwca do końca lata, w zależności od pogody)
 • Strona www: Park Wodny Moczydło

3. BASENY ODKRYTE WAŁ MIEDZESZYŃSKI 407

Adres: Wał Miedzeszyński 407, 01-999 Warszawa (Saska Kępa)

Saska Kępa także ma swój sposób na upalne dni. Są nim dwa baseny olimpijskie i teren do opalania otoczony dużą ilością zieleni, które znajdziecie pod adresem Wał Miedzeszyński 407. Na gości czekają także zjeżdżalnie, miejsce do opalania, plac zabaw, strefa gastro i bezpłatny parking. Na basenach można organizować także zamknięte imprezy okolicznościowe. Planowana data otwarcia: 22 czerwca 2019.

 • Ceny biletów: Normalny bilet całodzienny kosztuje 40 zł, ulgowy 25 zł. Cena biletu rodzinnego: już od 50 zł. Wstęp po godzinie 16 – bilet normalny 10 zł, ulgowy 5 zł. Dzieci do lat 4 wchodzą bezpłatnie.
 • Godziny otwarcia: 10.00 – 18.30
 • Strona www: Baseny Wał Miedzeszyński 407

4. BASENY ODKRYTE KORA

Adres:

Co w swojej ofercie mają Baseny Kora? W kompleksie znajdziecie basen ze zjeżdżalniami, brodzik dla dzieci i duży basen rekreacyjny. Jest także bar oraz strefa gastronomiczna, w której można zakupić przekąski i napoje. Na terenie znajdziecie również bezpłatny parking i toalety. Istnieje możliwość zorganizowania wszelkich przyjęć okolicznościowych i imprez.

 • Ceny biletów: Normalny bilet całodzienny kosztuje 25 zł, ulgowy 15 zł. Wstęp po godzinie 16 – bilet normalny 15 zł, ulgowy 10 zł. Dzieci do 2 r.ż. wchodzą za darmo. Do strefy gastronomiczno-rekreacyjnej wstęp jest bezpłatny.
 • Godziny otwarcia: 9.00 – 19.00
 • Strona www: Baseny Kora

5. BASENY INFLANCKA

Adres: Inflancka 8, 05-077 Warszawa (Śródmieście)

Niedaleko Arkadii, znajduje się świeżo odnowiony kompleks basenów na Inflanckiej. Na prawo od wejścia głównego do basenu krytego, jest wejście do basenów odkrytych z plażą piaszczystą i trawiastą. Na terenie otwartym znajdziemy basen o długości 25 m, zjeżdżalnie wodną o długości 50 m i wysokości 6 m, 3 brodziki w kształcie koła (głębokość od 0,4 do 0,6 m), zjeżdżalnię dla dzieci (długość 3 m), grzybek wodny, 2 kaskady i plac zabaw dla dzieci. Fani sportów również znajdą coś dla siebie. Obiekt posiada odnowione boisko do piłki plażowej, do koszykówki, piłki nożnej, kort tenisowy i betonowy stół do ping ponga. Na Inflanckiej można kupić przekąski i napoje, obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu.

 • Ceny biletów: Bilet wstępu na cały dzień kosztuje 23 zł (ulgowy) i 31 zł (normalny), a z Kartą Warszawiaka odpowiednio 18 (ulgowy) i 25 zł (normalny). Po godzinie 15 cena biletu normalnego wynosi 26 zł, ulgowego 18 zł. Ceny biletów rodzinnych zaczynają się od 60 zł. Dzieci do 4-go roku życia pod opieką osoby pełnoletniej korzystają z pływalni bezpłatnie.
 • Godziny otwarcia: 10 – 20.00 w lipcu i czerwcu; 10-19 w sierpniu
 • Strona www: Baseny Inflancka

6. ODKRYTY BASEN W PARKU KULTURY W POWSINIE

Adres: ul. Maślaków 1, 02-973 Warszawa (Powsin)

Pływalnia odkryta w Powsinie w ostatnim czasie przeszła modernizację. Przewidywany termin udostępnienia obiektu to lipiec 2019 r. Co oferuje obiekt? Basen rekreacyjny główny (25 x 12,5 m) ze spiralną zjeżdżalnią o długości 25 metrów, mały basen rekreacyjny (max. głębokość 40 cm), plac wodny z atrakcjami wodnymi, plac zabaw w kształcie statku oraz zaplecze sanitarne z szatniami.

 • Ceny biletów: Normalny bilet całodzienny kosztuje 35 zł, ulgowy 25 zł. W ofercie także bilety rodzinne. Z Kartą Warszawiaka całodzienne wejście: 32,5 zł bilet normalny, 22,5 zł bilet ulgowy.
 • Godziny otwarcia: 10.00 – 21.00 w czerwcu i lipcu, 10-20 w sierpniu, 10-19 początek września (pod warunkiem sprzyjającej pogody)
 • Strona www i aktualny cennik: Baseny w Parku Powsin

7. JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE

Adres: Jeziorna, 02-911 Warszawa (Sadyba)

Spragnieni kąpieli w mieście mogą korzystać z uroków największego naturalnego zbiornika wodnego w Warszawie – Jeziorka Czerniakowskiego. Zimą raj dla fanów morsowania, zaś latem miejsce dla wielbicieli miejskich kąpielisk. Sama linia brzegowa wynosi 30 metrów, a w godzinach 9-19 w sezonie letnim nad bezpieczeństwem kąpiących się osób czuwają wykwalifikowani ratownicy. Przed udaniem się na miejsce warto sprawdzić czy przypadkiem aktualnie nie obowiązuje zakaz kąpieli wydany przez Sanepid (np. z powodu sinic), co regularnie ma miejsce.

 • Wstęp: bezpłatny
 • Kąpiele dozwolone są w godzinach 9-19
 • Aktualny stan wody i szczegóły sprawdzicie tu: strona www

8. TERMY MSZCZONÓW

Adres: Warszawska 52, 96-320 Mszczonów
Macie ochotę na przejażdżkę poza Warszawę? Ok. 50 km od stolicy znajdziecie Termy Mszczonów – kompleks złożony z odkrytego basenu rekreacyjnego (o powierzchni 450 m2), basenu sportowego (o wymiarach 25 x 12,5 metra), sauny, wirów wodnych, dysz do hydromasażu, sztucznej rzeki o wartkim nurcie, brodziku dla najmłodszych (głębokość od 20 do 30 cm) i zjeżdżalni (rynnowa o długości 60m oraz prosta o długości 12 m). Na terenie znajdziecie także strefę gastronomiczną.
 
 • Ceny biletów: Od maja do września za godzinę korzystania z term zapłacimy 15 złotych, natomiast w weekendy 17 zł. Możemy też kupić bilet normalny na 6 godzin za 70 zł (w tygodniu) i 80 zł (w weekendy). Bilet ulgowy to koszt 50 zł w dni robocze i 55 zł w weekendy oraz święta. Dzieci do 3 r.ż. wchodzą gratis.
 • Godziny otwarcia: 9 – 21.00
 • Strona www: Termy Mszczonów

9. SUNTAGO – PARK OF POLAND

Adres: Nowy Świat 1, 96-320 Wręcza (pod Mszczonowem)

Największemu parkowi wodnemu w Polsce poświęciłam osobny wpis: Suntago – dojazd, bilety, atrakcje, wskazówki i relacja z wizyty. Tam także zarówno w strefie Jamango, jak i Relax znajdują się baseny odkryte i kawałek trawy 🙂 Latem Oprócz tego na zewnątrz znajdują się bary, lody i przekąski. W słoneczne, letnie dni nad tymi częściami otwierany jest dodatkowo dach, więc możemy być pewni że promienie słoneczne nas i tam dosięgną!

To już wszystkie miejsca, które warto odwiedzić w upalne dni! W ciągu najbliższych kilku lat pojawią się także dwa pływające baseny odkryte na Wiśle. Wizualizacje robią wrażenie, lecz niestety sam projekt jest jeszcze w powijakach 😉 Więcej przeczytacie o tym na stronie Warszawa Nasze Miasto.

Jeśli jesteście jednak zwolennikami relaksu na łonie natury, najchętniej nad brzegiem większego zbiornika wodnego, to polecam Wam także poniższe miejsca. Wszystkie znajdują się godzinę jazdy od Warszawy: Zalew Zegrzyński, Zalew Żyrardowski, Kąpieliska Kąck, Plażę miejską nad Świdrem (Otwock), Plaże nad Wkrą (np. w Pomiechówku), Plażę nad Bugiem w Serocku lub nad Narwią w Serocku.

Dajcie znać w komentarzu, gdzie Wy najchętniej spędzacie czas nad wodą 🙂

 

 

0 komentarzy

Zobacz także

Zostaw komentarz